Razem możemy więcej!

Spotkanie
image-136
Dnia 1 lipca o 17.30 w Ambasadzie Krakowian przy ulicy Stolarskiej odbyło się spotkanie w sprawie dalszych działań w kwestii Tramwaju do Górki Narodowej.

Spotkanie zorganizowała Ambasada wraz ze stowarzyszeniem TransportwKrakowie. Udział wzięły również stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów i Przestrzeń-Ludzie-Miasto. W roli eksperta wystąpił dr.inż. Marek Bauer z Politechniki Krakowskiej. Obecne były również grupy inicjatywne mieszkańców naszej dzielnicy w tym mieszkańców Krowodrzy Górki, Prądnika Białego i Górki Narodowej.
Inicjatyw Górka Narodowa była obecna w osobach Piotra Paligi oraz Krzysztofa Szpunara i wyraziła swoje zdanie w temacie, a zdanie mamy takie że trasa tramwajowa bezwzględnie musi powstać jako jedna inwestycja nawet jeśli ma to być kosztem planowanego układu drogowego. Jednym słowem wspieramy ekologiczny i wygodny transport zbiorowy a nie wielopasmowe drogi zaraz obok bloków mieszkalnych!

Wszyscy zgromadzeni jednogłośnie poparli nasze stanowisko dokładając do niego swoje własne uwagi. Wypracowane zostało wspólne stanowisko w kwestii tzw. „Trasy Wolbromskiej”, które brzmi następująco: wszystkie obecne organizacje i mieszkańcy postulują zaniechania budowy trasy wolbromskiej na odcinku od ul. Bratysławskiej do ul. Fieldorfa-Nila na rzecz budowy trasy tramwajowej do Górki Narodowej w jednym etapie. Dodatkowo postulujemy o zredukowanie układu drogowego pomiędzy ul. Fieldorfa-Nila a Opolską do niezbędnego minimum jedynie jako drogi dojazdowej do parkingu P&R oraz pętli autobusowej Krowodrza Górka. Ponadto wnosimy o zredukowanie układu drogowego od ul. Opolskiej do ul. Pachońskiego do parametrów drogi lokalnej jako dojazdu do parkingu P&R.

Najważniejszym osiągnięciem tego spotkania było skoordynowanie działań wielu grup lokalnych dotychczas działających w tej samej sprawie osobno. Dzięki takiemu zorganizowaniu działań mamy większą siłę przebicia i możemy osiągnąć więcej dla dobra całej naszej dzielnicy IV Prądnik Biały.
Dziękujemy krakowskim NGO w tym stowarzyszeniom Ambasada Krakowian, Przestrzeń-Ludzie-Miasto i Kraków Miastem Rowerów za organizację spotkania oraz mieszkańcom Prądnika Białego i Krowodrzy Górki za wsparcie w działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.