[AKTUALIZACJA] Co z przejściem przez aleję 29 Listopada przy Banacha?

Trwają prace nad przebudową ulicy Banacha, które wykonuje deweloper budujący nowy blok przy tej ulicy. Ulica zostanie poszerzona, zapewne z pełną infrastrukturą (widać już chociażby latarnie), prace są w zaawansowanym stadium.

Banacha
image-289

Zastanawiające jest, co stanie się z przejściem dla pieszych, o które lokalna społeczność walczyła kilka dobrych lat. Zapytałem o to  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu na ich profilu na Facebooku. Obiecali, że sprawdzą projekty organizacji ruchu i dadzą znać niebawem.

Czekam z niecierpliwością i będę informował na bieżąco.

Link do pytania na Facebooku


Dostałem odpowiedź od ZIKiT:

Dzień dobry,

Ostateczne organizacja ruchu dla tego skrzyżowania nie została jeszcze zatwierdzona, dlatego trudno nam odpowiedzieć czy przejście zostanie w tym miejscu czy zostanie skorygowane zgodnie z nową geometrią. Niemniej nie chcemy dopuścić do likwidacji przejścia w tym miejscu.

Sytuację będę monitorował.

Jeden komentarz dla “[AKTUALIZACJA] Co z przejściem przez aleję 29 Listopada przy Banacha?

  1. Powinno tam być nie przejście ale kładka dla pieszych! 🙂 Jak również koło myjni przy skręcie w Meiera….. Z Meiera nie sposób wyjechać w stronę centrum, bo gdy światło zmienia się na zielone zaczynają ludzie przechodzić na przejściu, których trzeba przepuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.